Το Εκπαιδευτικό και Εξεταστικό Κέντρο FREDERICK συμμετείχε στην ενημερωτική εκδήλωση για φοιτητές και γονείς σχετικά με υποτροφίες, βοηθήματα και χορηγίες σπουδών που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου, στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Frederick στη Λευκωσία.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν εκπρόσωποι δημόσιων και ιδιωτικών φορέων της Κύπρου, οι οποίοι προσφέρουν υποτροφίες, βοηθήματα και χορηγίες για σπουδές στην Κύπρο και το εξωτερικό και θα παρουσιαστούν σχέδια παροχής κινήτρων για άνεργους νέους.

Το Κέντρο με τη συμμετοχή του είχε την ευκαιρία να ενημερώσει το κοινό για τα προγράμματα κατάρτισης που θα εφαρμόσει τους επόμενους μήνες και τα ωφελήματα που μπορεί να αποκομίσει κάποιος με τη συμμετοχή του σε εκπαιδευτικά προγράμματα κατάρτισης.

Η διοργάνωση της εκδήλωσης ήταν μια κοινωνική προσφορά του Πανεπιστημίου Frederick και υλοποιήθηκε για δεύτερη χρονιά, υπό την αιγίδα του Υπουργού Παιδείας και Πολιτισμού, Δρ Κώστα Καδή. (26/09/2017)