Ημερίδα: «Πανεπιστημιακές σπουδές και αγορά εργασίας» σε συνεργασία με το Παν. Πειραιώς

Το Πανεπιστήμιο Πειραιώς  σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Frederick και την Universal Certification Solutions- Unicert, διοργανώνει ημερίδα με θέμα «Πανεπιστημιακές σπουδές και αγορά εργασίας». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 28 Νοεμβρίου, στις 10 π.μ., στο αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Πειραιώς (Καραολή και Δημητρίου 80).

Στην παρουσίαση που θα γίνει θα μιλήσουν μεταξύ άλλων,

• ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πειραιώς, Καθ. Νικόλας Γεωργόπουλος,
  • ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Frederick, Καθ. Γιώργος Δημοσθένους,
  • ο Διευθυντής του Μεταπτυχιακού Τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς, Καθ. Θαλασσινός Ελευθέριος,
  • ο Πρόεδρος του Τμήματος Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Frederick, Καθ. Παναγιώτης Τουλιάτος,
  • ο Καθηγητής του Πανεπιστημίου Πειραιώς κ. Κατσανέβας Θεόδωρος,
  • ο Πρόεδρος της Unicert κ. Νούλας Νικόλαος
  • ο Καθηγητής ΑΤΕΙ Αθηνών και Πρόεδρος Συμβουλίου Πιστοποίησης Unicert κ. Βογιατζής Ιωάννης.
  • ο Πρόεδρος της Επιτροπής Εξ Αποστάσεως Μάθησης του Πανεπιστημίου
  • Frederick, Δρ Χριστόφορος Χαραλάμπους
  • και ο Υπεύθυνος Μαθησιακού Πλαισίου εξ Αποστάσεως Μάθησης του Πανεπιστημίου Frederick, Δρ Παναγιώτης Λουκάς.

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης.