Υποτροφίες - βοηθήματα - χορηγίες σπουδών σε Κύπρο και εξωτερικό - Ευκαιρίες Κατάρτισης - Σχέδια για άνεργους νέους

Εκδήλωση στο Πανεπιστήμιο Frederick, 13 Σεπτεμβρίου 2017

Ενημερωτική εκδήλωση για φοιτητές (πρωτοετείς αλλά και μεγαλύτερων ετών) και γονείς σχετικά με υποτροφίες, βοηθήματα και χορηγίες σπουδών πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου, στις 17.00, στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Frederick στη Λευκωσία.

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν εκπρόσωποι δημόσιων και ιδιωτικών φορέων της Κύπρου, οι οποίοι προσφέρουν υποτροφίες, βοηθήματα και χορηγίες για σπουδές στην Κύπρο και το εξωτερικό και θα παρουσιαστούν σχέδια παροχής κινήτρων για άνεργους νέους. Παράλληλα, θα ενημερώσουν για το σύνολο των ευκαιριών που προσφέρονται, απαντώντας σε όλα τα ερωτήματα των δικαιούχων.

Η διοργάνωση της εκδήλωσης είναι μια κοινωνική προσφορά του Πανεπιστημίου Frederick και υλοποιείται για δεύτερη χρονιά, υπό την αιγίδα του Υπουργού Παιδείας και Πολιτισμού, Δρ Κώστα Καδή.

13 Σεπτεμβρίου 2017
Ισόγειο, Νέο Κτήριο, Πανεπιστήμιο Frederick