Ημερίδα με θέμα «Παρεχόμενη νοσηλευτική φροντίδα στον τομέα των χρόνιων τραυμάτων στην Κύπρο» από το Πανεπιστήμιο Frederick

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Frederick και η Oμάδα Διαχείρισης Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων (ΟΔΕΠ-ΔΝΥ-ΥΥ) διοργανώνουν Ημερίδα με τίτλο: «Παρεχόμενη νοσηλευτική φροντίδα στον τομέα των χρόνιων τραυμάτων στην Κύπρο».

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 Μαΐου 2019, 9:30 - 14:45, στην αίθουσα εκδηλώσεων Τάσσος Παπαδόπουλος του Πανεπιστημίου Frederick στη Λευκωσία.

Σκοπός της ημερίδας είναι η συνάντηση ειδικευμένων επαγγελματιών υγείας για ανταλλαγή εμπειριών, συζήτηση προβλημάτων και καθορισμό αναγκαιοτήτων για μια πιο έγκυρη και αποτελεσματική νοσηλευτική φροντίδα των τραυμάτων και ελκών στην Κύπρο.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι απόφοιτοι:

• Μεταπτυχιακού Προγράμματος Κοινοτική Φροντίδα Υγείας – Κατεύθυνση Πρόληψη και Φροντίδα Τραυμάτων.
  • Προγραμμάτων Διαχείρισης Οξέος και Χρόνιου Τραύματος – Ομάδα Διαχείρισης Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων (ΟΔΕΠ-ΔΝΥ-ΥΥ).

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης με 4 ώρες συνεχιζόμενης νοσηλευτικής εκπαίδευσης.

Πληροφορίες και Δηλώσεις Συμμετοχής:

• Τμήμα Νοσηλευτικής, Πανεπιστήμιο Frederick 22394466 (Ιωάννης Δημητρακόπουλος, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., Δρ. Μαρίτσα Γουρνή This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)
  • Πυρήνες Μάθησης Δημόσιων Νοσηλευτηρίων

Πρόσκληση / Πρόγραμμα