Διάλεξη από τον Καθηγητή Γεώργιο Μπαμπινιώτη

Ο Δήμος Λεμεσού, το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Πανεπιστήμιο Frederick, σας προσκαλούν στη διάλεξη με θέμα «Η γλώσσα σε σχέση με τη σκέψη και τον κόσμο μας», που θα δοθεί από τον κ. Γεώργιο Μπαμπινιώτη, Καθηγητή Γλωσσολογίας, πρώην Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πρόεδρο των Αρσακείων Σχολών και Επίτιμο Διδάκτορα του Πανεπιστημίου Frederick.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου 2019, στις 7:30 μ.μ., στο Δημοτικό Μέγαρο Λεμεσού.

Στην εκδήλωση θα απευθύνουν χαιρετισμό ο κ. Νίκος Νικολαΐδης, Δήμαρχος Λεμεσού και Πρόεδρος της Ειδικής Επιτροπής του Πανεπιστημίου του Πολίτη, ο Καθηγητής Γιώργος Δημοσθένους, Πρύτανης του Πανεπιστημίου Frederick και ο Καθηγητής Ανδρέας Αναγιωτός, Πρύτανης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Πρόσκληση