Διαδικτυακό Συνέδριο «COVID – 19: Νέες Προκλήσεις στη Νοσηλευτική Πραγματικότητα» από τον ΠΑΣΥΝΜ και το Πανεπιστήμιο Frederick

Στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής της δράσης η Επαρχιακή Επιτροπή Λευκωσίας του ΠΑΣΥΝΜ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Frederick, διοργανώνει διαδικτυακό συνέδριο με θέμα: «COVID – 19: Νέες Προκλήσεις στη Νοσηλευτική Πραγματικότητα», το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2020, 9:00-13:00.

Στόχος της ημερίδας είναι η εκπαίδευση και η ενημέρωση των νοσηλευτών, αλλά και των φοιτητών νοσηλευτικής οι οποίοι εργάζονται σε νοσοκομεία και έρχονται καθημερινά αντιμέτωποι με τη νόσο. Η διαδικασία της εκπαίδευσης στην παρούσα ημερίδα αναμένεται να επιτευχθεί τόσο μέσα από κατευθυντήριες οδηγίες όσο και μέσα από τις  εμπειρίες των ίδιων των νοσηλευτών κατά το πρώτο κύμα της πανδημίας. Παρουσιάζονται θέματα από έμπειρους και διακεκριμένους στον τομέα τους ομιλητές, οι οποίοι καλούνται εν μέσω πανδημίας να μοιραστούν ένα ευρύ φάσμα γνώσεων και εμπειριών σχετικά με τον τρόπο δράσης και αντιμετώπισης του ιού SARS-CoV-2.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να κάνουν την εγγραφή τους στον σύνδεσμο: https://bit.ly/37KqCy1