Ανοικτή Διάλεξη από τη Δρα Julia Wippersberg

Ανοικτή Διάλεξη στο Τμήμα Δημοσιογραφίας της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Frederick με τη Δρα Julia Wippersberg, Aν. Καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Βιέννης

Το Τμήμα Δημοσιογραφίας της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Frederick, στα πλαίσια του μαθήματος AJER 200 «Σειρά Διαλέξεων», διοργανώνει Ανοικτή Διάλεξη με θέμα: «Οι Επικοινωνιακές Επιστήμες στη Σύγχρονη Εποχή» από τη Δρα Julia Wippersberg, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στο Τμήμα Δημοσιογραφίας και Επικοινωνιακών Επιστημών του Πανεπιστημίου Βιέννης. Η Διάλεξη θα δοθεί την Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2010 στις 2μ.μ. στην Αίθουσα Διαλέξεων αρ.2, στην Καινούρια Πτέρυγα του Πανεπιστημίου Frederick.
Συντονιστής της εκδήλωσης θα είναι ο Δρ Αιμίλιος Χαραλαμπίδης, Λέκτορας στο Τμήμα Δημοσιογραφίας του Πανεπιστημίου Frederick.