Μια πολύ σημαντική διάλεξη για την Επιχειρηματικότητα

Έχοντας ήδη εμπνεύσει εκατοντάδες ανθρώπους σε πολλές χώρες, η κα Samina Cook- Gaines έρχεται στην Κύπρο και πιο συγκεκριμένα, τη Δευτέρα 31  Οκτωβρίου θα βρίσκεται στο Πανεπιστήμιο Frederick για μία διάλεξη με θέμα την Επιχειρηματικότητα, με ιδιαίτερη έμφαση στη δημιουργία νέων επιχειρήσεων, στα θέματα ισότητας φύλου στον επιχειρηματικό τομέα και στο design.

Είναι  διακεκριμένο στέλεχος του NCRRC (National Community Reinvestment Coalition) και εστιάζει τη θεματική της στις start-ups, το φύλο και τις κοινωνικές προκλήσεις που αντιμετωπίζει η/ο κάθε μια/ένας που επιδιώκει ένα επιχειρηματικό ξεκίνημα στις σύγχρονες συνθήκες.

Η χαρισματική  Samina Cook- Gaines  θα μιλήσει στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Frederick «Τάσσος Παπαδόπουλος» και η εκδήλωση ξεκινά στις 17:45.

Η διάλεξη, αποτελεί μία συνέργεια του Πανεπιστημίου Frederick και της Αμερικανικής Πρεσβείας.