ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΣΕ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Ο φοιτητής Κωνσταντίνος Ξενοφώντος, του Τμήματος Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Frederick, διακρίθηκε στον διεθνή διαγωνισμό του Ιδρύματος ArtUrbain που στηρίζεται από το Υπουργείο Οίκησης της Γαλλίας. Η πρότασή του με τίτλο LA ZONE MORTE A LA ZONE VERTE που αφορά στη Νεκρή Ζώνη του Καϊμακλιού, έχει προκριθεί στις 12 καλύτερες από τις 44 συνολικά συμμετοχές από όλο τον κόσμο.

Η κριτική επιτροπή θα αποφασίσει για τα βραβεία τον Μάιο, ωστόσο υπάρχει και το βραβείο κοινού για το οποίο γίνεται ψηφοφορία στο διαδίκτυο.

Μπορείτε να ψηφίσετε την πρόταση του Κωνσταντίνου εδώ: http://www.arturbain.fr/arturbain/concours/2017/

Η επιτυχία αυτή αποτελεί ακόμη μια διάκριση για το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Frederick, πιστοποιώντας την ουσιαστική δουλειά που συντελείται στο Τμήμα, αλλά και το υψηλό επίπεδο σπουδών που προσφέρει το οποίο διαφαίνεται μέσα από τα επιτεύγματα των φοιτητών του τόσο σε εθνικό όσο και σε διεθνές επίπεδο!

Κωνσταντίνο, συγχαρητήρια, τα καλύτερα για σένα έρχονται.

*Η ιστοσελίδα για τη ψηφοφορία είναι στα γαλλικά, γι’ αυτό για δική σας ευκολία ακολουθήστε τις οδηγίες που φαίνονται στις εικόνες.