Σημαντικές Ημερομηνίες για εξ αποστάσεως Φοιτητές

Αγαπητοί φοιτητές και φοιτήτριες,

Με την ευκαιρία της έναρξης των μαθημάτων του νέου εξαμήνου θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε σημαντικές διαδικασίες και ημερομηνίες.  Η ημερομηνία έναρξης της εβδομάδας 0 για το Εαρινό Εξάμηνο 2018 είναι η Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου.  Η ημερομηνία έναρξης της εβδομάδας 1 είναι η Δευτέρα, 12 Φεβρουαρίου.

Είναι σημαντικό επίσης όπως τηρούνται τα χρονοδιαγράμματα που αφορούν στην πρόσθεση και αφαίρεση μαθημάτων.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Πρόσθεση Μαθήματος, Αφαίρεση Μαθήματος, Αποχώρηση από Μάθημα και Αλλαγή Προγράμματος Σπουδών μπορείτε να βρείτε στις Χρήσιμες Πληροφορίες για εξ αποστάσεως φοιτητές που βρίσκετε στην LMS.

Υπενθύμιση για την αποδοχή μαθημάτων:
Αφού ολοκληρωθεί η εγγραφή σας στα μαθήματα, ακολουθήστε τον σύνδεσμο http://extranet.frederick.ac.cy/ και αποδεχτείτε τα μαθήματά σας. Εάν συμφωνείτε πατήστε την ένδειξη accept αν όχι επικοινωνήστε με τον Συντονιστή του Προγράμματος, ώστε να ενημερώσετε τους λόγους για τους οποίους δεν επιθυμείτε τα συγκεκριμένα μαθήματα.

Εξ’ Αποστάσεως Ακαδημαϊκό Ημερολόγιο Εαρινού Εξαμήνου 2018

Εαρινό Εξάμηνο 2017- 2018

Εβδομάδα 0

5 Φεβρουαρίου