ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ!/ ONLINE C@REER TOOL FOR STUDENTS AND GRADUATES

*English Text Follows

Είσαι φοιτητής ή απόφοιτος του Πανεπιστημίου Frederick ή του Frederick Institute of Technology;

Χρειάζεσαι καθοδήγηση για να προετοιμάσεις το βιογραφικό σου σημείωμα; Ψάχνεις για θέσεις εργασίας ή υποτροφίες συνέχισης σπουδών στην Κύπρο και στο εξωτερικό;

Το Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Frederick, λειτουργεί τα τελευταία χρόνια το διαδικτυακό εργαλείο σταδιοδρομίας C@reer Connect, το οποίο παρέχεται δωρεάν σε όλους τους φοιτητές και αποφοίτους του Πανεπιστημίου.

Το Career Connect περιλαμβάνει δύο κατηγορίες:

- Your Daily Career: περιλαμβάνει τις πιο πρόσφατες αγγελίες για δουλειές στην Κύπρο και στο εξωτερικό, κατηγοριοποιημένες σε αυτές που αφορούν φοιτητές ή απόφοιτους, ενώ στο τέλος υπάρχουν επιπλέον χρήσιμες πηγές πληροφόρησης για περαιτέρω ενημέρωση.

- Career Toolkit: περιλαμβάνει διάφορες κατηγορίες με συμβουλές και παραδείγματα βιογραφικών σημειωμάτων, συνεντεύξεων εργασίας κ.λπ., καθώς και άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

Εάν επιθυμείς να έχεις πρόσβαση στο Career Connect δήλωσέ το συμπληρώνοντας τη φόρμα.  Πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο πρόσβασης στο διαδικτυακό εργαλείο σταδιοδρομίας και κωδικοί πρόσβασης θα σου σταλούν ηλεκτρονικά μετά την υποβολή της φόρμας.

Are you a Frederick University student or graduate?

Do you need guidance on how to prepare your CV or get ready for an interview? Are you looking for job opportunities or scholarships for continuing your studies?

Frederick University Careers Office offers the free of charge online career tool C@reer Connect, which is provided to all our students and alumni.

C@reer Connect includes two main service categories:

- Your Daily Career: here you will find the latest Work, Training, Internship, Scholarship and Volunteering opportunities in Cyprus and abroad.

- Career Toolkit: here you will get a tip, learn a tactic, plan an action or gain motivation, and feel better or empowered to do things that will move you closer to career success.

For information on how to gain access to the online Career Tool, please fill out the form. Once you complete the form, you will receiving an email pertaining to the relative guidelines and the enrolment key for access.