Ακόμα ένας έπαινος για το Τμήμα Τεχνών και Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Frederick

Ο Ανδρέας Πιτσιλλίδης φοιτητής του μεταπτυχιακού προγράμματος στις Εφαρμοσμένες Τέχνες του Πανεπιστημίου Frederick έλαβε τιμητικό έπαινο στα iJungle 2018 IllustrationAwardsστην κατηγορία Commercial.

iJungle 2018 IllustrationAwards, είναι ένας παγκόσμιος διαγωνισμός, ο οποίος πραγματοποιείται στο πλαίσιο του παγκόσμιου εορτασμού της τέχνης της εικονογράφησης. Ο διαγωνισμός ήταν ανοικτός σε εικονογράφους, καλλιτέχνες, φοιτητές και καθηγητές απ’ όλο τον κόσμο και είχε επτά κατηγορίες: Book, Editorial, Comics, Commercial, NewTalent (Student), Self-PromotionandVideoGamesArt.

Η κριτική επιτροπή, αποτελούμενη από μερικούς από τους καλύτερους εικονογράφους και καλλιτέχνες του κόσμου, επέλεξε τους νικητές για όλες τις κατηγορίες.

Congratulations to our talented student Andreas Pitsillide for receiving a Merit Award at the iJungle 2018 Illustration Awards (Commercial category).

iJungle 2018 Illustration Awards is a competition to celebrate the world´s art of illustration. Located in Europe, it was opened to illustrators, agencies, representatives, students and teachers all over the world. iJungle 2018 had 7 categories: Book, Editorial, Comics, Commercial, New Talent (Student), Self-Promotion and Video Games Art. A jury of some of the world´s best illustrators and art directors selected the winners.