Μέρα Υποδοχής και Ενημέρωσης Προπτυχιακών Νεοεισερχόμενων Φοιτητών/ τριών – New First Year Student Orientation Day

English text below

Αγαπητοί φοιτητές και αγαπητές φοιτήτριες

Καλωσορίσετε στο Πανεπιστήμιο Frederick!

Θα θέλαμε να σας  υπενθυμίσουμε ότι, την Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου, η ώρα 09:00, θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο στη Λευκωσία και στη Λεμεσό, η Μέρα Υποδοχής και Ενημέρωσης Προπτυχιακών Νεοεισερχόμενων Φοιτητών/τριών και η εγγραφή σας σε μαθήματα για το Χειμερινό Εξάμηνο 2022.

Παρακαλώ όπως διαβάσετε εδώ με προσοχή σημαντικές πληροφορίες που αφορούν στη συμμετοχή σας στη Μέρα Υποδοχής.

Τα μαθήματα ξεκινούν τη Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου. Δες εδώ το ακαδημαϊκό ημερολόγιο του έτους 2022-23 και ενημερώσου για τις σημαντικές ημερομηνίες του εξαμήνου.

Επίσης βρες εδώ τον οδηγό που θα σε βοηθήσει να προετοιμαστείς για την έναρξη των σπουδών σου, καθώς περιλαμβάνει όλα τα βήματα και όσα χρειάζεσαι να γνωρίζεις για την έναρξη των μαθημάτων.

Σας περιμένουμε!

Dear students,

Welcome at Frederick University!

We are reminding you that on Wednesday, September 28 at 09:00am the University will hold the New Student Orientation Day, at the Nicosia and Limassol Campuses, during which you will have the opportunity to meet with academic members of your Department and register to your Fall 2022 courses.

Please read here important information regarding your participation in the Orientation Day.

Fall 2022 classes begin on Monday, October 3, 2022.  View the 2022-2023 Academic Calendar here in order to find out the important semester dates and deadlines.

You can also find here the welcome pack which will help you prepare for the beginning of your studies. It contains a handy checklist and all the steps you need to follow prior to the beginning of classes.

Looking forward to seeing you there!