Το Πανεπιστήμιο Frederick παρέλαβε τιμητικό βραβείο από το Υπουργείο Υγείας

Το Υπουργείο Υγείας βραβεύει το Πανεπιστήμιο Frederick για την υποστήριξή του και τη συνεισφορά του στην "Εβδομάδα Επανεκκίνησης της Καρδιάς 2023", μετά την επιτυχή διοργάνωση ενημερωτικής εκδήλωσης την Τετάρτη, 11 Οκτωβρίου.

Η ακαδημαϊκή μας κοινότητα στη Λευκωσία ενημερώθηκε πρόσφατα για την Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ) και τη χρήση εξωτερικού απινιδωτή (ΑΕΑ). Αυτή η ενημερωτική συνεδρία ήταν μέρος της εβδομάδας Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης του Κοινού για την Επανεκκίνηση της Καρδιάς, που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τις Υπηρεσίες Αναζωογόνησης του Υπουργείου Υγείας.

Εκφράζουμε την ειλικρινή μας εκτίμηση προς τις Υπηρεσίες Αναζωογόνησης και τη Σχολή Επιστημών Υγείας για τις σημαντικές προσπάθειές τους.