Το Πανεπιστήμιο Frederick έτρεξε στο Διεθνή Μαραθώνιο Λεμεσού 2016!

Το Πανεπιστήμιο Frederick δεν θα μπορούσε να μην ήταν παρών στον 10ο Διεθνή Μαραθώνιο Λεμεσού, τον μεγαλύτερο μαραθώνιο που γίνεται στην Κύπρο. Ο μαραθώνιος διεξήχθη την Κυριακή 10 Απριλίου2016.

Ανάμεσα στους 13,000 δρομείς συμμετείχε και η ομάδα του Πανεπιστημίου Frederick αποτελούμενη από 34 άτομα, φοιτητές, καθηγητές και μέλη του διοικητικού προσωπικού.

Η ομάδα του Πανεπιστημίου έλαβε μέρος στον εταιρικό δρόμο 5 χιλιομέτρων. Σημείο αφετηρίας  ήταν ο μόλος, δίπλα από το παλαιό λιμάνι, με τη διαδρομή να εξελίσσεται κατά μήκος του παραλιακού μετώπου της Λεμεσού και σημείο τερματισμού τον χώρο εκκίνησης.

Το Αθλητικό Γραφείο του Πανεπιστημίου συγχαίρει θερμά τους συμμετέχοντες στον Διεθνή μαραθώνιο της Λεμεσού  και ανανεώνει  το ραντεβού για τον 11ο μαραθώνιο, τον Απρίλιο του 2017.