Βάλαμε χρώμα στη ζωή μας! Εξόρμηση Paintball

Ακόμη μία συναρπαστική εμπειρία για τους  φοιτητές του Πανεπιστημίου Frederick, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 16 Απριλίου. Συνολικά 55 φοιτητές και φοιτήτριες από Λευκωσία και Λεμεσό συμμετείχαν στην εξόρμηση Paintball (Χρωματοσφαίριση), η οποία  διοργανώθηκε από το Αθλητικό Γραφείο του Πανεπιστημίου και το πρόγραμμα Φ.Ο.Α. (Φοιτητικοί Όμιλοι Αθλημάτων).

Στην Λευκωσία η εξόρμηση έγινε στην πίστα του Cyprus Paintball Arena στην Ανθούπολη και στη Λεμεσό στην πίστα του Cyprus Paintball Arena στη Μονή.

Οι φοιτητές είχαν να ανταγωνιστούν μεταξύ τους, σχηματίζοντας μικρές ομάδες. Μέσα από το παιχνίδι του Paintball θα έπρεπε να  αναπτύξουν πνεύμα συνεργασίας και αλληλεγγύης και συνάμα  να σχεδιάσουν τη στρατηγική της ομάδας τους για να μπορέσουν να «επιβιώσουν» αλλά και να  κερδίσουν. Βέβαια η διασκέδαση ήταν κάτι που δεν έλλειψε από την υπέροχη αυτή εξόρμηση των φοιτητών.