Εκδήλωση από το Πανεπιστήμιο Frederick με θέμα: «Η ένταξη των φαρμακοποιών στο Γενικό Σύστημα Υγείας»

Το Τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Frederick, διοργανώνει εκδήλωση με θέμα: «Η ένταξη των φαρμακοποιών στο Γενικό Σύστημα Υγείας». Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 13 Μαΐου, 2019 και ώρα 6:00 μ.μ., στο Πανεπιστήμιο Frederick στη Λευκωσία.

Στόχος είναι η ενημέρωση των επαγγελματιών φαρμακοποιών και φοιτητών φαρμακευτικής, σχετικά με τις πρόσφατες μεταρρυθμίσεις στον τομέα υγείας που αφορούν ειδικά το επάγγελμα του φαρμακοποιού.

Την εκδήλωση συντονίζει ο κ. Νίκος Νουρής, Βουλευτής και Μέλος του Ειδικού Διδακτικού Προσωπικού του Τμήματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Frederick και ομιλητές θα είναι οι: κ. Ελένη Πιέρα Ισσέγιεκ, Πρόεδρος του Παγκύπριου Φαρμακευτικού Συλλόγου και ο κ. Ανδρέας Παπακωνσταντίνου, Αναπληρωτής Διευθυντής του Οργανισμού Ασφάλισης Υγείας. Θα ακολουθήσει συζήτηση όπου θα συζητηθούν προβληματισμοί και θα απαντηθούν ερωτήματα.

Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Πρόσκληση / Πρόγραμμα