Εγγραφές στο Χειμερινό Εξάμηνο 2024 για νεοεισερχόμενους/ες φοιτητές/τριες

Το Πανεπιστήμιο Frederick δέχεται αιτήσεις για το Χειμερινό Εξάμηνο 2024 από νεοεισερχόμενους/ες και μετεγγραφόμενους/ες φοιτητές/τριες. Τα μαθήματα για το νέο ακαδημαϊκό έτος 2024-25 ξεκινούν στις 30 Σεπτεμβρίου 2024.

Νεοεισερχόμενοι/ές φοιτητές/τριες

Μπορείτε να βρείτε εδώ τα προγράμματα σπουδών μας:
Πτυχιακά προγράμματα
Μεταπτυχιακά προγράμματα
Προγράμματα με εξ αποστάσεως φοίτηση

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Γραφείο Εισδοχής σε οποιοδήποτε στάδιο της διαδικασίας εισδοχής σας. Οι Σύμβουλοι του Γραφείου Εισδοχής θα απαντήσουν στις ερωτήσεις σας και θα σας προσφέρουν καθοδήγηση, από την επιλογή του κατάλληλου προγράμματος σπουδών μέχρι την αίτηση και την εγγραφή σας. Μπορούν, επίσης, να παρέχουν πληροφορίες σχετικά με τους κανόνες και κανονισμούς, τις υπηρεσίες, τη διαμονή, κλπ.

Επιπλέον, μπορείτε να διευθετήσετε συνάντηση και επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο για να συζητήσετε με Σύμβουλο του Γραφείου Εισδοχής και να δείτε από κοντά τη φοιτητική ζωή στο Πανεπιστήμιο.

Λευκωσία
Διεύθυνση: Γιάννη Φρεδερίκου, 7, Παλλουριώτισσα, Λευκωσία 1036, Κύπρος
Τηλέφωνο: +357 22394394

Λεμεσός
Διεύθυνση: Μάριου Αγαθαγγέλου 18, Άγιος Γεώργιος Χαβούζας, Λεμεσός 3080, Κύπρος
Τηλέφωνο: +357 25730975

Γραφείο Αθήνας
Διεύθυνση: Οδός Πανεπιστημίου, 57, Γραφείο 201 (2ος όροφος), Αθήνα 10564, Ελλάδα
Τηλέφωνο: +30 2103311288
Email: adminfo@frederick.ac.cy

Δείτε τη διαδικασία εισδοχής εδώ.