Αυτά τα Χριστούγεννα, στηρίζουμε οικογένειες σε Λευκωσία και Λεμεσό

Στηρίζουμε παιδιά και τις οικογένειές τους σε Λευκωσία και Λεμεσό, προσφέροντας είδη πρώτης ανάγκης, παιχνίδια, βιβλία και δωροκουπόνια. Η εκστρατεία ξεκινά στη Λευκωσία την 1η Δεκεμβρίου και στη Λεμεσό στις 12 Δεκεμβρίου.

• Λευκωσία, 1-7 Δεκεμβρίου

Στη Λευκωσία, συλλέγουμε παιχνίδια, βιβλία και είδη πρώτης ανάγκης για τα 19 παιδιά (12 κορίτσια ηλικίας 3-6 και 7 αγόρια ηλικίας 4-6) του νηπιαγωγείου Φανερωμένης.

Τα παιδιά θα επισκεφθούν το Πανεπιστήμιό μας την Τρίτη, 12 Δεκεμβρίου όπου ο Άγιος Βασίλης θα τους δώσει τα δώρα.

Είδη Συλλογής:
• Βιβλία (για τις πιο πάνω ηλικίες)*
• Παιχνίδια (για τις πιο πάνω ηλικίες) *
• Τρόφιμα (Αλεύρι, Δημητριακά, Ζυμαρικά, Κονσέρβες, Όσπρια, Παξιμάδια, Mπισκότα)
• Δωροκουπόνια από Υπεραγορές / Φαρμακεία / Βιβλιοπωλεία για την αγορά γραφικής ύλης / εξοπλισμού για τις ανάγκες του Νηπιαγωγείου.
• Χρήματα για αγορά των δωροκουπονιών από την ΥΣΦΜ.

* Μόνο νέα, αχρησιμοποίητα και χωρίς περιτύλιγμα δώρα

Σημεία Συλλογής (μέχρι και 7 Δεκεμβρίου)
• Βιβλία, παιχνίδια και τρόφιμα συλλέγονται στον Χώρο Υποδοχής στο Κεντρικό Κτήριο και στο Κτήριο της Αρχιτεκτονικής.
• Χρήματα / δωροκουπόνια συλλέγονται από τους πιο κάτω:
- Τούλα Δημητροπούλου – Career Office, Δημοκρίτου ισόγειο
- Άντρεα Αθανασίου – Γρ. 37, Κυρίως Κτήριο
- Τώνια Μαντζούρα / Τζοάννα Χαραλάμπους – Αρχιτεκτονική

• Λεμεσός, 12 & 13 Δεκεμβρίου, ΜΚΟ Funraising Association

Κατά τη διάρκεια του Χριστουγεννιάτικου πάρτι που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 12 Δεκεμβρίου στο Πανεπιστήμιο στη Λεμεσό αλλά και την Τετάρτη, 13 Δεκεμβρίου, θα συλλέγουμε διάφορα είδη τα οποία θα δοθούν στη ΜΚΟ Funraising Association, το οποίο είναι αφοσιωμένο στη στήριξη παιδιών και της εκπαίδευσής τους. Παρέχει φροντιστηριακά και βραδινά μαθήματα για παιδιά σχολικής ηλικίας και για φοιτητές/τριες, υποστήριξη σε παιδιά με ψυχοσυναισθηματικές δυσκολίες, καθώς και υποστήριξη σε οικογένειες για την κάλυψη βασικών αναγκών.

Είδη Συλλογής (12 & 13 Δεκεμβρίου)
• Ρούχα και παπούτσια (για παιδιά και ενήλικες), νέα ή μεταχειρισμένα σε πολύ καλή κατάσταση
• Δωροκουπόνια
• Παιχνίδια
• Βιβλία

Ας κρατήσουμε ζωντανό το πνεύμα των Χριστουγέννων!