Ανοιχτή πρόσκληση για τα Βραβεία Αριστείας Μιχάλη Φρειδερίκου 2023-24

Το Πανεπιστήμιο Frederick ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων για τα Βραβεία Αριστείας Μιχάλη Φρειδερίκου, για την ακαδημαϊκή χρονιά 2023-24. Η πρόσκληση απευθύνεται σε όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής μας κοινότητας.

Τα ετήσια Βραβεία Αριστείας Μιχάλη Φρειδερίκου απονέμονται εις μνήμη του Ιδρυτή του Πανεπιστημίου και έχουν ως στόχο να αναγνωρίσουν και να τιμήσουν τις δράσεις που προωθούν τις αξίες του: την αριστεία στη διδασκαλία, την έρευνα και την προσφορά στο κοινωνικό σύνολο.

Φοιτητές, φοιτήτριες, ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό μπορούν να προτείνουν συναδέλφους/ισσες για τα Βραβεία, τα οποία απονέμονται σε πέντε συνολικά κατηγορίες.

Τα Βραβεία θα απονεμηθούν για τέταρτη συνεχή χρονιά στην Τελετή Βράβευσης Πρωτευσάντων που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2024, στο Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας.

Δείτε εδώ τo Open Call.