STAFF

Post
hsc.gp at frederick.ac.cy
Short CV
Ο Δρ Π. Γαλάνης είναι Πτυχιούχος Νοσηλευτικής και κατέχει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στη Δημόσια Υγεία (Άριστα) και Διδακτορικό Δίπλωμα Ειδίκευσης στη Δημόσια Υγεία (Άριστα) από το Τμήμα Νοσηλευτικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Ο Δρ Γαλάνης εργάζεται ως Επιστημονικός Συνεργάτης στο Εργαστήριο Οργάνωσης και Αξιολόγησης Υπηρεσιών Υγείας στο Τμήμα Νοσηλευτικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Συγκεκριμένα, απασχολείται στον σχεδιασμό επιδημιολογικών μελετών, στην ανάλυση δεδομένων, συμμετέχει σε ερευνητικά προγράμματα και αναλαμβάνει τη διδασκαλία μαθημάτων. Από το Χειμερινό Εξάμηνο 2015, συνεργάζεται με το Τμήμα Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Frederick ως Επισκέπτης Λέκτορας για τη διδασκαλία μαθημάτων μεθοδολογίας της έρευνας (DLMHM526-1).
Go back