STAFF

Post
pre.sc at frederick.ac.cy
Short CV

Ο Χρίστος Σωτηρίου είναι ειδικό διδακτικό προσωπικό στο Πρόγραμμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Frederick. Είναι ειδικευµένος επαγγελµατίας στη Φυσική Αγωγή και την Κολύµβηση. Κατέχει µεταπτυχιακό τίτλο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων από το Πανεπιστήµιο της Λευκωσίας και πτυχίο στη Φυσική Αγωγή και Επιστήµη του Αθλητισµού από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήµιο της Αθήνας, περιλαµβάνοντας ένα Δίπλωµα Εξειδίκευσης στη Διοίκηση Αθλητισµού. Με επταετή εµπειρία, ο Χρήστος ξεχωρίζει στη διδασκαλία βρεφικής κολύµβησης στο Αθλητικό Κέντρο Βικέντια, δείχνοντας αφοσίωση στην ασφάλεια, εξαιρετικές υδατικές δεξιότητες και καινοτόµες µεθόδους διδασκαλίας. Εκτελεί καθήκοντα Manager Director του αθλητικού Κολυµβητικού Κέντρου Βικέντια και κατέχει διπλώµατα της Birthlight µε εξειδίκευση στη βρεφική κολύµβηση Διαχειρίζεται αποτελεσµατικά το προσωπικό και τις λειτουργίες της πισίνας, ενισχύοντας την ποιότητα της εξυπηρέτησης και την απόδοση της οµάδας. Μιλώντας άπταιστα τα ελληνικά και τα αγγλικά, η προσέγγισή του ενσωµατώνει την αριστεία στην εξυπηρέτηση πελατών µε µια βαθιά κατανόηση της υδατικής εκπαίδευσης.

Christos Sotiriou is a special teaching staff in the Physical Education and Sport Science Program at Frederick University. He is a specialized professional in Physical Education and Swimming. He holds a Master’s degree in Business Administration from the University of Nicosia and a Bachelor’s degree in Physical Education and Sports Science from the National and Kapodistrian University of Athens, including a Diploma of Specialization in Sports Administration. With five years of experience, Christos excels in baby swimming instruction at the Vikentia Athletics Center, showcasing a commitment to safety, exceptional aquatic skills, and innovative teaching methods. He serves as the Manager Director of the Vikentia Swimming Center and holds certificates from Birthlight specializing in baby swimming. He effectively manages staff and pool operations, enhancing service quality and fostering team performance. Fluent in Greek and English, his approach integrates customer service excellence with a profound understanding of aquatic education

Go back