Τι πρέπει να γνωρίζεις για τη φυσική σου παρουσία στο Πανεπιστήμιο / All you need to know for coming on Campus in-person

Για την είσοδό σου στο Πανεπιστήμιο Frederick απαιτείται η κατοχή έγκυρου πιστοποιητικού SafePass τηρώντας όλα τα διατάγματα και τα πρωτόκολλα που έχουν εγκριθεί από την Πολιτεία. Προκειμένου να πραγματοποιείται εύκολα και γρήγορα ο έλεγχος του SafePass και να μη χρειάζεται η επίδειξή του κάθε φορά που εισέρχεσαι στους χώρους του Πανεπιστημίου, το Πανεπιστήμιο έχει αναπτύξει ειδικό πληροφορικό σύστημα στο οποίο θα καταχωρούνται οι σχετικές πληροφορίες και στη συνέχεια, το ακαδημαϊκό καθώς και το διοικητικό προσωπικό, θα μπορούν να πραγματοποιούν τους απαραίτητους ελέγχους χωρίς καθυστέρηση.

Στείλε μας το SafePass σου πριν από την έναρξη των μαθημάτων στις 4 Οκτωβρίου, 2021!

Αν έχεις εμβολιαστεί ή νοσήσει από covid-19:

• Στείλε από σήμερα το SafePass σου: Ευρωπαϊκό Ψηφιακό Πιστοποιητικό Covid (Εμβολιασμού ή νόσησης αντίστοιχα) στο ηλεκ. ταχυδρομείο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Μην ξεχάσεις να αναφέρεις στο μήνυμα το ονοματεπώνυμο και το username σου (π.χ. Ανδρέας Ανδρέου,  st011111).

Αν έχεις SafePass μέσω αρνητικής εξέτασης (PCR ή rapid-test):

• To SafePass σου ισχύει για 72 ώρες.  Όταν αρχίσει η νέα ακαδημαϊκή χρονιά θα πρέπει να στέλνεις, , τουλάχιστον μια μέρα πριν να έρθεις στο Πανεπιστήμιο, το έγκυρο SafePass σου στοThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Θα πρέπει να έχεις πάντα μαζί σου το SafePass πιστοποιητικό σου και την ταυτότητά σου σε περίπτωση που σου ζητηθεί να τα επιδείξεις σε εξουσιοδοτημένα μέλη του προσωπικού.

Η επεξεργασία των πιο πάνω δεδομένων γίνεται αποκλειστικά από μέλη του προσωπικού του Πανεπιστημίου που έχουν εξουσιοδοτηθεί ειδικά για αυτόν τον σκοπό.

Καλή νέα ακαδημαϊκή χρονιά!

All you need to know for coming on Campus in-person

A valid SafePass is required of all students entering University premises as required under the current State decree.The University has created an information system to support the verification process and efficiently process all information so that you do not have to present your SafePass every time you enter the University premises.

Send us verification of your valid SafePass before classes start on October 4!

If you have been vaccinated or have been infected with COVID-19 within the last 6 months:

• Send us your valid SafePass - EU Digital COVID Certificate - today at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. and avoid having to present it every time you enter the University premises.

Do not forget to include in the email your full name and registration number (for example Jane Doe st011111).

If you have a SafePass through a negative PCR or rapid test result:

• The SafePass is only valid for 72 hours and until the beginning of the semester you will need to present it every time you enter the University premises.
  • From October 4 you will be need to send your negative pcr/rapid test at least one day before coming to Campus to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

You will need to carry with you at all times an official SafePass and your identity card/ passport for identification purposes.

Only personnel that has been authorized by the University will have access to this data.

We wish you a healthy and productive new academic year!