Διάλεξη του Υφυπουργού Έρευνας

Διάλεξη του Υφυπουργού Έρευνας, Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής

Το Πανεπιστήμιο Frederick διοργανώνει διάλεξη του Υφυπουργού Έρευνας, Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής κ. Κυριάκου Κόκκινου, με θέμα: «Ηγεσία, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία – Η Πραγματικότητα και οι Προκλήσεις για τις Κυπριακές Επιχειρήσεις και τους νέους επιστήμονες», την Τρίτη, 16 Νοεμβρίου 2021, στις 18:30 (Αίθουσα 27, Κεντρικό Κτήριο Πανεπιστημίου Frederick).

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη διαδικτυακά, κάνοντας εγγραφή εδώ

Σύντομο βιογραφικό ομιλητή:

Ο Κυριάκος Κόκκινος υπηρετεί από την 1η Μαρτίου 2020, με Διορισμό από τον Προέδρο της Δημοκρατίας, ως Υφυπουργός Έρευνας, Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής. Προηγουμένως, είχε διοριστεί από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, ως Επικεφαλής Επιστήμονας της Κυπριακής Δημοκρατίας, Προέδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ιδρύματος Έρευνας και Καινοτομίας και μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΣΕΚ).

Πρόσκληση / Πρόγραμμα