2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ: "ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ... ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ!"- ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Για δεύτερη χρονιά, το Πανεπιστήμιο Frederick φιλοξενεί τις εργασίες της ημερίδας "Ιστορίες για να ονειρεύεσαι... παιχνίδια για να μεγαλώνεις!", στις 31 Οκτωβρίου στη Λευκωσία (Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης, Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, Βιβλιοπωλείο Rivergate Book Store, Κυπριακός Σύνδεσμος Παιδικού και Νεανικού Βιβλίου, Πανεπιστήμιο Frederick). Έξι ξεχωριστοί συγγραφείς και εικονογράφοι, θα προσφέρουν εργαστήρια για το παιδικό λογοτεχνικό βιβλίο: η Λήδα Βαρβαρούση, η Λιάνα Δενεζάκη, ο Βαγγέλης Ηλιόπουλος, η Κατερίνα Μουρίκη, ο Αντώνης Παπαθεοδούλου και η Ελένη Σβορώνου.

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Frederick που επιθυμούν να συμμετάσχουν στα εργαστήρια, παρακαλούνται να το δηλώσουν έως τις 15 Οκτωβρίου, με μήνυμα στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (να σημειώνουν τηλέφωνο επικοινωνίας). Οι θέσεις είναι περιορισμένες και θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά προτεραιότητας.